vajinismus tedavisi ankara nedir

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken aynı mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik büyük cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini dahi tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye mâni olması ile oluşan, psikolojik kökenli benzer eşeysel işlev bozukluğudur. Kadın eşeysel bağlantı sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada yalnız engel varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit katıksız sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel bağ sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca basamak parmaklarına derecesinde yaygın yalnız şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî münasebet ile ilgili yerleşmiş kimi negatif düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir kez ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yol açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da vajinismus tedavisi ankara çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi sadece yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin çocuk konusunda baskı yapmaları nedeniyle ancak jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı güneş geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir birleşik dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu fiziksel tam gelmek şartıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret yerinde görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. erdenlik zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli mühim nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok fazla acı çekeceği, fazla aşkın kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler uğruna olduğu, cinsî haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta sarhoş olmak üzere müteaddit ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara nedir”

Leave a Reply

Gravatar